K údržbě zelené střechy toho není potřeba příliš psát. Moduly ECOSEDUM totiž vyrábíme tak, abyste se o ně nemuseli starat téměř vůbec. Zásobníky jsou osazeny velmi nenáročnými sukulenty rodu Sedum. Tyto rostliny jsou mrazuvzdorné, ale zároveň odolné vůči vysokým teplotám. Díky konstrukci zásobníků ECOSEDUM není, až na výjimečné případy, nutné žádné dodávání vláhy.
Substrát totiž dokáže udržet dostatečné množství vody. Pouze v případě mimořádně suchého období je vhodné rostliny zavlažit. Jak už jsme si pověděli v článku „výhody zelené střechy“, zatravněná zelená střecha prodlužuje životnost střechy. A to zejména díky eliminaci UV záření a vyrovnáváním jinak extrémních teplotních rozdílů. To je také důvod, proč se o zelené střechy začínají zajímat také města. Například v Brně je na zatravnění střechy možné získat dotaci.
Jen sporadická péče o rostliny
V delším časovém horizontu je samozřejmě nutné počítat s péči, kterou i nenáročné rostliny vyžadují. Řeč je například o doplnění substrátu, případném přihnojení, zastřižení nebo dosetí. Jedná se však o činnosti, které bude probíhat jen velmi zřídka.
Přesto dříve či později přijde den, kdy bude potřeba provést údržbu, opravu nebo výměnu střešní krytiny. Přítomnost modulů pro zelené střechy tento proces nijak zásadně nekomplikuje. Zásobníky ECOSEDUM totiž nejsou ke střeše nijak ukotveny. Tento postup je potřeba zvolit pouze v případě velmi šikmé zelené střechy.
V opačném případě stačí pouze vyjmout zásobníky se substrátem z místa, které vyžaduje opravu. Po ukončení je můžete opět navrátit na původní místo. Ač konstrukce zásobníků není určena pro pravidelné procházení, není problém se v těchto ojedinělých případech po střeše projít.